דף הבית » מגזין » מה קורה אם לא מטפלים בכינים?

מה קורה אם לא מטפלים בכינים?

מה קורה אם לא מטפלים בכינים?

מהן כינים?

כינים הן חרקים זעירים וטפילים שחיים על הקרקפת וניזונים מדם אנושי. הם נפוצים ביותר בקרב ילדים, אך גם מבוגרים יכולים לקבל אותם. כינים מתפשטות באמצעות מגע ישיר עם אדם נגוע, או באמצעות מגע עם פריטים כמו בגדים, כובעים ומסרקים ששימשו אדם נגוע.

מה קורה אם לא מטפלים בכינים?

אם כינים לא מטופלות, הן עלולות לגרום לגירוד, לגירוי בעור ואף לבעיות בריאותיות חמורות יותר. אם לא מטופלים, כינים עלולות להתפשט לחלקים אחרים בגוף, כולל הריסים, הגבות ואזור הערווה. במקרים נדירים, כינים עלולות לגרום לאנמיה או לזיהומי עור. כינים יכולות להתפשט גם לאנשים אחרים, ולכן חשוב לטפל בכינים בהקדם האפשרי.

כיצד לטפל בכינים

הטיפול הנפוץ ביותר בכינים הוא תרופות ללא מרשם, כגון שמפו וקרמים. תרופות אלו מכילות קוטלי חרקים שהורגים את הכינים. חשוב לעקוב בקפידה אחר ההוראות שעל האריזה, שכן שימוש יתר בתרופות אלו עלול לגרום לגירוי בעור ולתופעות לוואי אחרות. אם תרופות ללא מרשם אינן עובדות, רופא עשוי לרשום תרופה חזקה יותר.

מניעת כינים

הדרך הטובה ביותר למנוע כינים היא להימנע ממגע קרוב עם אדם נגוע. חשוב גם להימנע משיתוף פריטים כמו כובעים, מסרקים ובגדים עם אדם נגוע. אם אתה חושד שיש לך או מישהו שאתה מכיר כינים, חשוב לפנות מיד לטיפול.

טיפים לטיפול בכינים

  • עקבו בקפידה אחר ההוראות שעל האריזה בעת שימוש בתרופות ללא מרשם.
  • שטפו את כל הבגדים, המצעים והמגבות במים חמים.
  • שואב שטיחים, רהיטים ומושבי רכב.
  • משרים מסרקים ומברשות במים חמים למשך 10 דקות לפחות.
  • הימנע ממגע קרוב עם אדם נגוע.

מתי לפנות לרופא

אם תרופות ללא מרשם אינן פועלות, או אם הכינים גורמות לגירוי בעור או לתסמינים אחרים, חשוב לפנות לרופא. רופא יכול לרשום תרופה חזקה יותר או להמליץ על טיפולים אחרים.

למד עוד

כדי ללמוד עוד על כינים וכיצד למנוע ולטפל בהן, צפו בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן